על תחושות והגיון

יש לי בעיות עם הגרון שלי כבר 15 שנה. כשהשתתפתי בתוכנית הטלוויזיה "האקדמיה לצחוק" איבדתי את הקול שלי ומאז לאחר כל הופעה פשוט לא הייתי מסוגל לדבר. השקדים שלי התנפחו וכל הגרון היה אדום ונפוח. לא הייתי מסוגל לבלוע, היו לי דלקות ללא הפסקה ורק לאחר כמה ימים זה היה נרגע.
לאחר כמה שנים עברתי ניתוח להסרת השקדים וזה שינה לי את החיים. אמנם הגרון שלי עדיין היה כואב אחרי הופעות אבל ממש לא באותה רמה והייתי מסוגל לדבר אחרי הופעות ולהופיע גם יום אחרי יום.

מאז שהתחלתי להעביר את הקורס של 100 תובנות על ביזנס, כאב הגרון חזר לי (לא, זו לא קורונה, לא אי אפשר להדבק דרך הוואטסאפ). לא קל לדבר כמעט ברצף במשך 6-7 שעות. אז אחרי חודש של כאבים הלכתי אתמול לרופאה. סיפרתי לה בקצרה את ההיסטוריה שלי ואמרתי לה שכשהוציאו לי את השקדים החיים שלי השתנו מהקצה אל הקצה ולטובה. ואז היא אמרה "אין שום קשר בין כאב הגרון שלך לשקדים". היא חזרה על זה כמה פעמים במהלך הבדיקה וממש התווכחה איתי. אני אמרתי לה שזה שינה לי את החיים והיא אמרה לי שזה לא יכול להיות כי זה לא קשור אחד לשני. הבעיה שלי לטענתה היא שאני לא מדבר נכון (מה שכנראה נכון אבל בפעם ההיא שהלכתי לפיתוח קול לא הצלחתי להבין מתי אני מדבר מהסרעפת, אם אתם מכירים קוסם קול, אשמח לשמוע) ואולי זה השפיע בתהודה על השקדים.

עכשיו תראו, אני לא רופא (היה חסר לי בפסיכומטרי איזה 100 נקודות ורצון להיות רופא), ואין לי שום מושג האם יש קשר בין השקדים למיתרי הקול ומה בכלל נחשב גרון אבל אם יש משהו שאני יודע בוודאות, זה שהניתוח להוצאת השקדים שינה לי את החיים. קשור, לא קשור, לא איכפת לי. היא יכולה להתווכח איתי עד מחר כדי להפגין את הידע שלה אבל זה לא ישנה את העובדה וזאת עובדה שהחיים שלי השתנו לאחר הניתוח הזה. זו הייתה חוויה לא טובה עבורי ולא הבנתי מה בכלל היא רוצה להשיג בוויכוח הזה. חיכיתי שהבדיקה תסתיים.

זה פשוט הזכיר לי שלפעמים בתור בעלי עסקים אנחנו מאוד רוצים להפגין את הידע שלנו אבל גם אם אנחנו צודקים, זה לא סותר את זה שהלקוח מרגיש אחרת. אנחנו לא יכולים להתווכח עם התחושה שלו בטיעונים לוגיים. הדרך הנכונה היא להקשיב, לקבל ולחשוב איך משלבים את הידע שלנו ביחד עם התחושה של הלקוח ולא נגדו.

שיהיה לכם יום סבבה אגוזים בלי כאב בשקדים

דילוג לתוכן