מה עושים עם אייטם בטלוויזיה

הגיע הזמן שנדבר על החלום שלכם – אייטם בטלוויזיה. אתמול הוזמנתי לערוץ הכנסת כדי לדבר על העסק החדש שלי אבל לא רק. זה היה ראיון חריג כי הוא היה ארוך, רגוע והזמן לא דחק. ברוב המקרים זה לא המצב.

אייטם או לא אייטם

טלוויזיה זה טריקי. לאנשים שלא ממש מכירים טלוויזיה יש לפעמים את המחשבה שאת אנשי הטלוויזיה באמת מעניין מי אתם ומה יש לכם לומר. אך למעשה מה שמעניין אותם זה האייטם והכותרת של הסיפור. נפלתם מבניין, התנתק לכם הראש מהגוף ושרדתם – לא אייטם. נפלתם מבניין, התנתק לכם הראש מהגוף, שרדתם וקיבלתם דו"ח כי הראש היה בלי מסיכה – אייטם.

כן, טלוויזיה הרבה פעמים תחפש דברים שהם רלוונטיים, דברים אקטואליים ובעיקר לחדש. כולם מציעים אייטמים כל הזמן וזו תחרות לא פשוטה. אבל אם כבר הצלחתם להגיע למצב שבו אתם מקבלים אייטם בטלוויזיה אתם צריכים להכין את עצמכם.

העברת המסר בזמן קצר

ברוב המקרים, אתם לא תדעו כמה זמן יימשך הריאיון עמכם. זה יכול להיות 10 דקות ויכול להיות גם דקה. אני פעם השתתפתי בתוכנית "אקזיט" ואשכרה התחילו איתי את האייטם בכתוביות. זה היה נורא. אז כשאתם מגיעים לטלוויזיה, עם כל הכבוד לזה שאת הטלוויזיה מעניין האייטם, אתם צריכים למצוא את הדרך הפתלתלה לענות לשאלות תוך כדי שאתם מכניסים שני מסרים עיקריים שלכם.

לדוגמא – אם המנחה שואלת "אז בעצם – כשנפלת מהבניין, ונחתת על המדרכה, מה עבר לך בראש" אתם צריכים לענות משהו בסגנון – "פאולה, אני אענה לך על זה אבל לפני זה חשוב רק להבין את הרקע, הגעתי לבניין כדי להעביר את הקורס שלי לעצמאים 100 תובנות על ביזנס, ואז התקרה קרסה וכשנפלתי חשבתי לעצמי וואי, זו המכירה הכי לא משתלמת אי פעם". כלומר כבר על תחילת הראיון העברתי את המסר וגם אם הראיון ייפסק עכשיו את שלי עשיתי.

אין טוב ממראה עיניים

חשוב להגיע עם משהו פיזי לאולפן כדי שיהיה לכם מה להראות. זה יכול להיות ספר, זה יכול להיות משחק קופסא ואם אין משהו פיזי אפשר אפילו לנסות לשלוח קטעי וידאו או תמונות לתחקירנים כדי שישלבו את זה במהלך האייטם. שימו לב, אם אתם מביאים אוכל לאולפן, אל תביאו את מה שהכי טעים אלא את מה שנראה הכי יפה. תחשבו על הצופים, לא על הטעם שלכם.

והכי חשוב? אל תשכחו לבקש מהתחקירן (מראש) את הקובץ או להקליט (בצורה חוקית). זה יכול להיות יופי של כרטיס ביקור.

שיהיה אחלה יום, שלכם, ולדימיר, טכנאי מחשבים וזום לילדים  

דילוג לתוכן