מה נסגר עם התמחור בבני ברק

בשבוע שעבר חיפשתי מקום לקורס הקרוב של 100 תובנות על ביזנס. מה שהיה בעיקר חשוב לי במקום זה שיהיה ווייב טוב (אנשים הולכים לשהות שם 6 שעות), חנייה קרובה ונגישות לתחבורה ציבורית. מצאתי כיתה מדהימה במיקום טוב. כשבאתי לחזור לחניון גיליתי לתדהמתי שהחנייה בחניון של הבניין עולה 150 ₪ ליום ואפשר גם לתרום כליה ולשלם את ההפרש.
לשמחתי, חניתי בחניון 50 מטר משם שעלה רק 50 ₪ ליום אבל עדיין הבנתי שבאותו רגע, הכיתה הזו נפסלה. נכון, המקום ענה על כל הקריטריונים שרציתי אבל דמיינתי לעצמי לקוח מגיע לקורס, אחרי ששילם עליו וכשהוא מגיע לכתובת הוא מגלה שהחניון עולה 150 ₪ ליום. הוא יכול להתחיל להסתובב, לחפש חניון אחר ואולי אפילו לאחר, או שהוא פשוט יתבאס וישלם 150 ₪ לחניון ליום. כך או כך, במקום לפתוח את הקורס שלי עם חבר'ה באנרגיות אני עלול לקבל אנשים מבואסים וזו התחלה לא טובה בכלל.


בהתחלה חשבתי לעצמי, מה נסגר? למה הוא לוקח 150 שקל ליום? מי משלם לו את זה? זה חניון לאוליגרכים? הם מקבלים בכלל פירמה כמו פולקסווגן? מה הוא לא יודע שיש 50 מטר ממנו חניון ב 50 ₪ ליום? ואחרי שקלטתי מה עשיתי נתתי לעצמי חתיכת נזיפה. הרי אני שונא שאנשים מתחילים להיכנס לקרביים שלי ולדבר על התמחור שלי. יש לי קהל יעד שמשלם עבור מה שאני מציע כי הוא מקבל תמורה ששווה לו את המחיר הזה.
כנראה שגם לבעל החניון הזה יש קהל יעד ספציפי שמוכן לשלם את המחיר הזה וזו זכותו המלאה לגבות 150 ₪ ליום. יכול להיות שלאנשים חשוב לעבור מהאוטו ישירות למשרד שלהם בבניין בלי לראות אור יום. יכול להיות שמדובר בחניון רחב יותר שלא צריך להתאמץ לא לשרוט מכוניות של אחרים, יכול להיות שהוא לוקח גבוה יותר כי רק ככה זה יצא לו משתלם וששאר החניונים כל שנה סוגרים כי התוכנית הכלכלית שלהם דפוקה ויכול להיות שכשאתה יוצא מהאוטו לוקחים אותך על סאגווי ומפזרים עליך סוכריות גומי. לא יודע. יש לו את הסיבות שלו. לא רוצה לשלם 150 שקל ליום? הכל טוב. יש עוד אופציות.


אז כשלקוח בא אליכם ואומר לכם "זה יקר", אל תיקחו את זה אישי. הוא כנראה לא מבין את הערך שאתם נותנים או שהוא לא קהל היעד שלכם מלכתחילה. בתור מי שחוגג היום יום נישואין אני יכול לומר שאשתי ואני בוחרים זה בזו בגלל הערך שאנחנו נותנים אחד לשני ולא בגלל שחסרות אופציות אחרות יותר קורצות בחוץ…:)


שיהיה לכם אחלה יום ותנצלו כל רגע כי אוטוטו נגמרות הקייטנות והילדים יתחילו לנצל אתכם ☹️

דילוג לתוכן