איפה מדפיסים פנקס קבלות

קודם – הבהרה חשובה

לפני שאנחנו שואלים איפה מדפיסים פנקס קבלות, אולי כדאי לשאול, למה לעזאזל אתם רוצים לעשות את זה?

כלומר, יכול להיות שפתחתם עסק או שאתם רוצים לפתוח עסק וכשהתייעצתם עם דוד שלכם הדבר הראשון שהוא אמר לכם זה להדפיס פנקס קבלות. שמצד אחד זה נכון, אבל מצד שני, באמת? קבלה מנייר? ככה אנחנו הולכים לעבוד מעכשיו? ממש לא. בשביל זה יש חשבוניות דיגיטליות.

יתרונות וחסרונות של פנקס קבלות פיזי מול חשבוניות דיגיטליות

בואו נדבר קצת על החסרונות והיתרונות. יש לא מעט חסרונות לפנקס קבלות פיזי.

החיסרון הראשון הוא שאתם אשכרה צריכים שהוא יהיה אתכם כדי להוציא את הקבלה. אז נגיד שהגעתם לאירוע ומבקשים מכם קבלה וגיליתם ששכחתם את הפנקס בבית, באסה. יש מצב שלא תקבלו תשלום היום. נחשו עם מה אתם כן מסתובבים כל היום? נכון מאוד. הפלאפון שלכם. ובפלאפון שלכם, יכולה להיות אפליקציה ששולחת לכם קבלות וחשבוניות דיגיטליות מקוריות, כן חברים, זה נחשב מקור ותקף לכל דבר. וזה מה שאומר שאתם יכולים להוציא חשבונית או קבלה מתי שאתם רק רוצים.

הידעתם לכמה זמן צריך לשמור את העותק של הקבלות שאתם מוציאים? שבע שנים. כן חברים, שבע שנים אתם צריכים לשמור את הפנקסים האלה למקרה של ביקורת של מס הכנסה. יש לכם מושג מה קורה לרוב פנקסי הקבלות אחרי שנתיים? הם דוהים. נכון מאוד, תפתחו אותם אחרי שנתיים ותגלו שכל מה שכתבתם בהעתקים פשוט נמחק. אתם יודעים איפה זה לא נמחק? נכון מאוד. במחשב. ובמיוחד על ענן.

חוץ מזה, מהרגע שיש לכם חשבוניות דיגיטליות, נגמר כל הסיפור הזה של "לא קיבלתי את החשבונית בדואר, שלח לי שוב", "יש טעות בחשבונית, שכחתם להוסיף פסיק ואנחנו צריכים חשבונית חדשה וברגע שנקבל אותה והמזכירה תחזור מחופש ומורשה החתימה יחלים מזאבת אנחנו נעביר לכם את התשלום". אז זהו, שנגמר הסיפור הזה. עם חשבוניות דיגיטליות אתם שולחים חשבונית חדשה בקליק תוך שניות. זה חוסך לכם זמן, עצבים ושווה לכם כסף.

למה חשבוניות דיגיטליות?

הידעתם? יש אתרי אינטרנט שאפילו מספקים חשבוניות דיגיטליות בחינם! למשל YPAY (אין לי שם מניות) ואתרים נוספים. פנקסי קבלות פיזיים ממש עולים כסף. לא חבל?

עם חשבוניות דיגיטליות תוכלו להוציא בקלות דו"חות לרואה חשבון (בלי לחשוש מגשם), לדעת בשניות כמה כסף הכנסתם על פני תקופות ספציפיות בשנה ואפשרויות נוספות. אז אתם שואלים איפה מדפיסים פנקס קבלות? התשובה היא בשנת 2003.

אם אתם שואלים אותי, יבוא יום ובו כל שידור ההכנסות וההוצאות יהיה אך ורק בצורה דיגיטלית. העולם של החשבוניות יעלם לאט לאט. אם אתם עדיין לא על הרכבת הזו, זה הזמן לקפוץ כדי שתשחו בעולם הזה עוד לפני שהוא משתכלל. אם אתם לא בעניין, הכל טוב. רק אל תתפלאו למה אנשים צוחקים כשאתם מבקשים מהם שישלחו אליכם את החוזה בפקס.

אגב, אם אתם שוקלים לפתוח עסק, תבדקו את הקורס שלי. אני אמנם לא אובייקטיבי אבל אחרים יעידו שזה קורס חובה לכל בעל עסק. אני מבטיח שמי שלא מרוצה לא משלם שקל.

דילוג לתוכן