איך לקבל פרסום בחינם?

לא מעט עצמאים שוברים את הראש איך לפרסם את העסק שלהם. שופכים הון של כסף על קידום ממומן בפייסבוק, באינסטגרם ובמקומון "כל העיר עכו" בעמוד 7 הנחשק.
אני לא נגד פרסום בתשלום, לפעמים הוא אפילו עובד אבל אם רק תפקחו את העיניים תגלו שיש מסביבכם מלא הזדמנויות להשיג פרסום בקנה מידה גדול ובחינם, כל מה שצריך לעשות זה לשים לב לטרנדים. אם בחדשות מדברים על סיפור מסוים והעסק שלכם מתקשר לתחום הזה, לא בעיה להשיג היום את הפייסבוק של אותו כתב ולהציע לו אייטם. כנ"ל בעיתונות. היום הכל הרבה יותר נגיש.
**
דוגמאות לטרנדים אחרונים – פרסום על שלטים בהפגנה בבלפור, ממים עם תמונה של יורם לס, יומני בידוד, הישרדות והספר של חנוך דאום.
הדוגמא האחרונה היא הכי פשוטה. קשה לפספס שחנוך דאום הוציא ספר. יש לו עמוד עם חצי מיליון עוקבים והוא מעלה בערך 10 פעמים ליום תמונה שמשווקת הספר (או לפחות כך זה מרגיש). כדי להעלות 10 פעמים ביום, חנוך (או מי מטעמו) צריך תוכן. הוא לא יכול או לא פנוי לייצר את התוכן הזה בעצמו ולכן כמעט בכל פעם שמישהו מעלה תוכן שקשור לספר שלו, הוא פשוט מעלה אותו אצלו. הוא מרוויח תוכן ועוד יח"צ לספר וכותב הפוסט מקבל חשיפה לעשרות אלפי אנשים. Win Win. כל מה שנותר הוא לחשוב איך אני בתור בעל עסק יכול להרוויח מזה.
**
סתם לדוגמא, אם הייתי מוכר מוצרי קוסמטיקה, הייתי מעלה תמונה עם הספר של חנוך בחלון הראווה וכותב "מסתבר שהדרך המהירה ביותר להכפיל את מספר הקונים בחנות היא לשים בחלון הראווה ספר של חנוך דאום" ומעלה לפייסבוק או אפילו מברר את המספר של חנוך ושולח לו אישית. זו דוגמא קטנה לעבודה בכלום זמן שיכולה להפיק לכם אחלה ערך.
שיהיה לכם אחלה יום ואם אתם צריכים קשרים ב"כל העיר אשחר" אני בטוח שאוכל לעזור.

התוצאה לפניכם…

דילוג לתוכן