איך הרווחתי אלפי שקלים ביום אחד

היום בערב אשתי ואני חוגגים יום נישואין (חוגגים… מציינים יותר מדויק).
מצאנו אולם אירועים ברחובות וקבענו פגישה. כשהגענו למקום מאוד התפעלנו. המקום היה יפהפה. רוני איש המכירות ישב מולנו ושאל מה התאריך שבו אנחנו רוצים להתחתן. אמרנו לו רביעי לאוגוסט. זה היה בערך חצי שנה קודם, באזור מרץ. רוני כנראה ידע שהאירועים שלו לא סגורים כל כך הרבה זמן קדימה ואמר שסבבה. הוא פירט לנו את העלות למנה ומה אנחנו מקבלים, הראה לנו את המקום ואנחנו אמרנו שמבחינתנו אנחנו מוכנים לסגור.
רוני פתח את היומן ואז עלה חיוך מריר על שפתיו. הוא גילה ש 4.8 זה טו באב. תאריך מאווווד נחשק בעולם החתונות. רוני גם הבין שבשלב הזה אחרי שכבר עברנו את כל התהליך והוא אמר את המחיר, הוא כבר לא יכול לשנות ולומר – בתאריך הזה זה יעלה לכם יותר. אם הוא היה עושה דבר כזה, סיכוי טוב שהיינו הולכים.


כשלקוח מדבר איתי על לעשות עבודה בתאריך מסוים, גם אם זה בעוד שנה, אני תמיד פותח יומן ובודק. אולי זה נופל על שבת בצהריים ואז חבל על האנרגיה (כי אני דתי כן?), אולי זה נופל על תאריך מבוקש מאוד, אולי הלועזי יוצא על יום הנישואין העברי שלך ואז אתה מרוויח כסף על פרויקט ומפסיד במזונות (סיפור שכמעט קרה).
דבר שני חשוב – תהיו מפוקסים על התאריכים החשובים בשנה העסקית שלכם. תדעו מתי בדיוק פורים, או פסח, או עיד אל פיטר. זה מראה רצינות כשלקוח מתקשר אליכם ואומר לכם תאריך בעוד תשעה חודשים ואתם ישר אומרים לו – אה, כן, יום לפני יום העצמאות. תסמכו עלי שהלקוח כבר יודע את זה.


שיהיה לכם אחלה יום ושלא תיזכרו ביום נישואין שלכם בגלל שכתבו את זה בקבוצת וואטסאפ משפחתית בבוקר

דילוג לתוכן