איך בטעות פתחתי עסק

לפני למעלה מעשר שנים רציתי לעשות מעשה טוב ולשמח ילדים בבתי חולים. אז קניתי שתי בובות ענק. פרה ונמר. שילמתי אז מחיר מופקע של כ-500 ₪ לבובה יד שנייה כשהיום אני מוכר חדשות ואיכותיות יותר ב 250 ₪. לא קריטי.
*
הצעתי לחברי קוסמו להצטרף אלי ועשינו חזרות על הצגה. לאחר כמה ימי חזרות הרגשנו שאנחנו מוכנים ונסענו לבית החולים שניידר בפתח תקווה, קיבצנו כמה ילדים ששהו שם במחלקות ואמרנו להם שישבו כי עוד מעט תתחיל הצגה. הילדים התיישבו ואני וקוסמו הלכנו כ 30 מטר משם ונכנסנו לתוך בובות הענק. קוסמו לפרה ואני לנמר.
*
קוסמו לא היסס לרגע. שם את הראש והלך ראשון לכיוון הילדים. חיכיתי 20 שניות ואז התחלתי לשמוע את צהלות השמחה של הילדים כשקוסמו הגיע אליהם. כמה שמחתי. הייתה לי תוכנית בראש וסוף סוף היא מוגשמת במלואה. רצתי בשאגות ובצרחות שמחה לכיוון הילדים, מוכן להצטרף להצגה.
לא היה לי מושג שבעצם הילדים צרחו בבעתה בגלל שהם ראו פרה ענקית מתקרבת אליהם. ואז אני הגעתי. בתוך בובת ענק של נמר. אני יכול להגיד בוודאות שהמחלה זה הדבר האחרון שהפחיד אותם באותו רגע. כל הילדים בכו ונאלצנו להוריד את הראשים של הבובות ולהרגיע את כל הילדים שאנחנו בסך הכל בני אדם בתחפושת. אומר זאת כך, לא חזרנו בשבוע שלאחר מכן "לשמח" באותו בית חולים.
מצאתי את עצמי עם שתי בובות ענק בבית והתחלתי להשכיר אותן לאירועים. פרסמתי (עם מגנטים על הדלתות ששמתי בעצמי) שיש לי עסק של בובות ענק ובכל פעם שמישהו התקשר ורצה להזמין בובות ענק לתאריך מסוים אמרתי שיש לי פנוי בתאריך הזה רק פרה ונמר…
*
היום, עשר שנים קדימה, אני הבעלים של בובה בובה, עסק שמוכר בובות ענק ללקוחות וגם תורם בובות ענק למיזמים של שימוח ילדים בבתי חולים מדי שנה. אני לא כותב כדי להתפאר חלילה אלא כדי לומר את המשפט המפורסם: תזמון זה עניין של טיימינג. אל תתבאסו אם דברים לא הולכים כפי שתכננתם, יכול להיות שהמוצר טוב ורק הטיימינג בעייתי או שתיאום ציפיות קטן יסגור את הפער (נגיד: ילדים, עוד מעט תהיה הצגה עם בובות של חיות גדולות, לא צריך לרוץ בפאניקה במסדרונות בית החולים).
שיהיה אחלה יום ותמיד תזכרו שכשדלת אחת נסגרת דלת אחרת נפתחת וממנה יכול לצאת נמר שואג שרק בא לעשות טוב.

דילוג לתוכן